Pribeh
 
DOOM
DOOM 2: Hell on the Earth
 

 
DOOM
 
Jsi ostřílený a né zrovna poslušný kosmický žoldak, který uvízl v prapodivné pavučině průmyslového konglomerátu, vojenské zakladny, skládky jedovatého odpadu a hyperprostorových průchodů, kde se z postranních uliček vynořují poněkud děsivé postavy. Sága našeho antihrdiny začíná na Marsu, kam byl poslán z důvodu jeho né zcela korektního vojenského chovaní. Je ale pravda, že velící důstojník lodi, který je bůhví proč celý v sádrovém obvazu, by pravděpodobně o něčem drstičtějším než je pouze nevhodné vojenské chovaní.
          Spojená vesmírná korporace (UAC), která spolupracuje s armádou, postavila na Phobosu a Deimosu, což jsou dva měsíce rudé planety Marsu, výzkumné továrny a další objekty. Výzkumná centra UACu jsou postavena okolo podivných staveb, které se na marťanský měsících vyskytovali již dříve - tyto dříve nikde neviděné stavby jsou zvány Anomálie. První výzkumy ukazují, že Anomalie jsou vlastně zlomy v prostoru a čase, a ve skutečnosti poskytují přístup k "hyperprostorovým branám". Pomocí těchto bran byl UAC schopen experimentovat s cestováním v prostoru a antiprostoru, a posílat materiál z jednoho měsíce na druhý. S osudem si však není radno zahrávat - toto pokoušení sil a zákonů mimo lidskéchápání vedlo nejdříve k nečekaným, pak úžasným a nakonec úděsným výsledkům. Brány se staly nestabilní a na návštěvu přicházejí doslova všechny tmavé bytosti pekelné.
           Když výsadkový člun přistane na Phobosu, je slyšet zoufalý křik o pomoc z měsíční vědecké báze a posádka se setkává se scénou, která odporu vší logice, a která sahá na dřeň základního lidského strachu: tváří v tvář zlu v labyrintu jako vystřížené z noční můry. Kdyby dnes žili Poe, Dante a Lovecraft a viděli DOOM, cítili by jistě trošku vinu.
 
DOOM dostává novou dimenzi, když jej hraje víc hráčů po počítačové sítí - buď jako spojenci nebo nepřátelé. V režimu MultiPlayer se hráči dávají dohromady a spolu potírají zlo. Ale pokud toužíš po skutečně odporném násilí, najdi podobnou bytost a zahrajte si Zápas smrti (Deathmatch) - každý za sebe a každý proti každému. Pokud nejste propojeni sítí, nevěš hlavu: stále si můžeš zahrát ve skupině s dalším hráčem (nebo proti němu) pomocí spolehlivého modemu.
 
zdroj: DOOM Oficiální průvodce bojovníka: strategie a tajemství
autor:Janathan Mendoza
vydavatelství: Computer Press
 

DOOM 2: Hell on the Earth
 
Přišel jsi jako zkušený a ostřílený veterán právě doprostřed nepřátelské invaze na Mars a jeho měsících; mnoho dní jsi jen válčil, válčil a vítězil. Zažil jsi příšerné boje na nehostinných měsících Phobosu a Deimosu a vracíš se nyní domů, na dlouho očekávaný a zasloužený odpočinek - jako jediný navrátilec z tohoto šílenství.
       Přistáváš na pozemské základně a radostně se rozhlížíš kolem - tady jsi doma! Blížíš se k městu, ale co to je? Budovy před tebou hoří, z města utíkají zoufalí uprchlíci a za nimi jejich pronásledovatele. Probudí se v tobě staré instinkty a pár jich okamžitě sejmeš. Co jsou zač? Vypadají trošku jako lidi, trošku jako ... zatraceně. Už je to tu znovu.
        Špatný sen se znovu odvíjí před tvýma očima, jako při tvém prvním přistání na marťanském mesíci. Nejdříve opuštěné chodby, pak potácející se zombie, Impové a potom stále horší a příšernější obludy, až po závěrečné zplozence samotného Pekla.
        Co se ale proboha stalo na Zemi? Zatímco jsi skrápěl marťanské měsíce svou krví a tou nechutnou tělesnou tekutinou tvých nepřátel, ovládla v rychlé invazi tato čeládka Zemi, od pólu k pólu, od východu k západu. Většina lidstva zahynula nebo se transformovala na dobře známé mutanty, tvé nepřátele z Marsu. Pár jich ale zbylo a přpravují se ve velké kosmické lodi na útěk na obyvatelnou planetu.
         Je tu ale malý problém. jediná provozuschopná kosmická základna je v rukou oblud, které neumožní nikomu přistát ani odletět. Už asi tušíš jaký je tvůj úkol... Pokud se ti nepodaří vyčistit kosmickou základnu a umožnit snadný odlet hrstky zbylých obyvatelů planety, je po všem. Dějiny lidstva právě skončily.
         Vrháš se několika zbylými vojáky do akce. Ale po pár chvílích zůstávaš sám, stejně jako na Marsu: tví kamarádí to v nervovém boji odnesli jako první. Zůstáváš jen ty a nekonečná, nemilosrdná banda nepřátel.
 
zdroj: DOOM2,HERETIC,HEXEN průvodce bojovníka, strategie a tajemství
autor: Vít Kaňůrek a kolektiv
vydavatelství: Computer Press

aboutvite, ze...tipy&trikycheatyparametryhudbadefault.cfgovladanimapymonstersitemszbranepribeh