Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Odamex

[ Method ] [ 31.10.2007 ]

Autoři: AlexMax, Anarkavre, Dashiva, deathz0r, denis, destx, Fly, Joe, Manc, Ralphis, Randy Heit, Russell, SoM, Toke

Homepage: http://www.odamex.net

Download: Odamex 0.3

Odamex, je jako každý port specializovaný na online hraní, založen na principu klient/server. Celý port vychází z modifikace CsDoom, ale je předělaný do Boom Enginu.

Ano, je to tak. Klient/server port pod boom enginem. Co víc si přát. Ráj na zemi. Pro ty, co přesně nevědí co to vlastně ten boom je, tak jde o engine v dnešní době nejvíce věrný klasickému doomovi (kromě chocolate-dooma), který běží pod WinXP. Bohužel nejslavnější boom port dneška - PrBoom nepodporuje síťovou hru klient/server a proto se online nehraje (síťový kód PrBboomu je celkově velmi nekvalitní). Ale teď na scénu přichází Odamex a na to čekala spousta hráčů.

Odamex si slibuje co možná nejvíce přiblíit klasickému doom(2).exe a přitom přidat nejnovějí modifikace, bez kterých se dnešní pařan neobejde, jako je změna rozlišení, nastavení displeje a spousta dalších maličkostí. Vývojářům je také jasné, e v dnešní době by pouze s portem, který podporuje pouze deathmatch/teamdeathmatch, nijak zvláště neprorazili a proto přidávají i nejoblíbenější mód současnosti - CTF. Ovšem budete mít pocit jako kdýž hrajete CTF pod starým, dobrým doom(2).exe!

A právě to je největí síla Odamexu - Zdá se, že to co si autoři dali za úkol splňují do poslední kapky. Každý fajnmekr a milovník dooma bude Odamex prostě zboňovat :) Píšu "bude", protože tento port je, dalo by se říct stále ještě v plenkách a na světě je teprve druhá alpha verze. Ovšem nenechte se zmást - už i s touto alphou si můžete například cooperativu plně vychutnat, protože až na některé bugy v animacích jede hra zcela normálně.

Teď už můžeme jen držet palce autorům, aby tempo vývoje bylo stejně rychlé, jako doposud.

Plusy a mínusy
+- Zatím je na světě pouze alpha verze, takže je brzy na nějaké hodnocení.