Diskuzní fórum idoom.cz a doom3.cz

Hlavní diskuse české doom komunity
Právě je pon pro 11, 2017 5:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Idoom needs change...
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2008 11:01 am 
*GOD*
*GOD*

Důvodem proč píšu tenhle text je z mého pohledu neuspokojiva situace kolem našeho donedávna ještě nejkvalitnějšího informačního portálu týkajícího se dooma.
V prvé řadě bych chtěl říct, že sám už nehodlám, alespoň ne v dohledné době, přispívat novinkami a to hlavně proto, že už se motám spíš jen kolem stránek o hře pojednávající, a hraju fakt spíš vyjímečně(i když to se může změnit, což nic nemění na podstatě problému). Takže jsem jeden z těch kteří nepíší novinky i když je rozhodně psát o čem.

Problém je v tom, že většina lidí která je nebo byla členy redakce už nejsou nejaktivněšími hráči, pojďme se podívat na ten seznam......
mr.xxx, smash, fataldoom, tomsa_x, vain, method.......tihle lidé už moc nehrají, to moc jsem tam vložil jen s vidinou vainova a možná tomsova jména, jinak bych mohl napsat vůbec....mezi další přispěvovatele patří darg, draza, ufon, hokis a samozřejme twister.
Největší kvantum novinek které byli napsány za poslední rok má na svědomí hrstka jmen a to vain, method, twister, a ufon(určitě nejmíň). Z těhle 4 jmen už není nikdo skutečně aktivním hráčem, a to má za následek novinkovou krizi na tomto portále.

Pokud má idoom přežít alespoň s nějakou návštěvností, je čas na radikální změny.

Řekl bych že celý systém je už jemně zastaralý, obzvlášť ono sériové řazení novinek kdy posledně napsaná novinka vytlačí novinku předešlou mimo zorné pole je podle mě už dávno překonaný a hodí se spíše do blogů. Dále by měl mít systém otevřenější cestu pro "někoho z venku" k napsání příspěvku, tedy idealní by bylo kdyby novinky nebo příspěvky třeba i ve formě zamyšlení mohl psát kdokoli a to, jestli se příspěvek objeví nebo ne, by podléhalo rozhodnutí stálého člena redakce. Trošku mě zamrzí když vidím, že například členové jednotlivých klanů si píší novinky(neklanové) raději k sobě na stránky než aby využili místa nějakého otevřeného novinkového portálu. Twister pokud vím vždycky tvrdil že pokud někdo chce přispívat tak dostane možnost. To je určite super. Problém je v tom že pro spoustu lidí je už tohle hodně nepohodlné, musejí skontaktovat twistera nebo smashe, musejí si nechat zřídit účet, a přitom oni měli chuť jen napsat jednu novinku(zatím).

Samozřejmě to co se bude dít dále s idoomem závisí na rohodnutí majitele domény smashe, případně dohodě mezi ním a šéfredaktorem twisterem. Problém asi bude v tom že smash už je mimo scénu a nevím jestli bude mít chuť ještě neco řešit, spíš ne. Rozhodně by byla škoda nechat idoom schátrat. Na scéně pořád hrozně moc šikovnejch lidí kteří by mohli dodat těmto stránkám novou štávu, jen se jim to musí umožnit.

Portály jako idoom hrají velkou roli v udržení pospolitosti komunity, jsou místem kde se třeba nový potencionální hráč dozví, že se tahle stará hra ještě vůbec hraje. Byla by škoda i chyba zároveň tohle nechat zaniknout.

Důvod proč sem tohle napsal není ten že poslední novinka je 2 měsíce stará, ale spíš to, že nevidím ve status quo něco, co by mělo naznačit do budoucna nějaké zlepšení.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2008 12:43 pm 
*Zabiják (Drsoň)*
*Zabiják (Drsoň)*

Z meho pohledu jsou tu dva velky problemy spojeny s timhle topicem.

Za prvy i kdyz je obcas chut psat tak login a heslo ktery mi bylo prideleny sem opet nekam uz asi po ctvrty zasantrocil ale snad ho nekde i vystracham..jak nemam to svoje tak sem na to debil proste :)

Za druhy po napsani je nejhorsi ze to okamzite nevyjde do eteru, ale musi to schvalit bud Smash nebo Twister, coz taky neni v posledni dobe zrovna lehkej ukol je pak odchytit nekde. Mozna ze u Ufona nebo Vaina uz jsou vetsi pravomoce to netusim. Ale u novacku v psani tady jako jsem ja je to takhle.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2008 3:44 pm 
*DEMON*
*DEMON*

Co se me tyce tak ja sem si tu nechal udelat ucet jenom kuli par novinkam co se tyce GP, abych mohl lip informovat ceskou doomscenu. Ukazalo se ze to ani tak moc nepotrebuju no:).

Na naky moc zmeny bych to tu nevidel, spis najkit par novejch redaktoru zas mozna no:).

Profil ICQ  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2008 4:48 pm 
*Mocná člen*
*Mocná člen*

... ty zmeny by byly ale lepsi ... ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 12:56 pm 
*Mocná člen*
*Mocná člen*

S kritikou nelze nez souhlasit, ale co navrhujes? Jak jsem neaktivni a sleduju pouze idoom a nektere klanove stranky tak mi proste prijde ze se nic nedeje a ze doom umira... ale to je dano samozrejme tim ze nevychazi zadne novinky a ze nevidim aktivitu na serverech. Ted bylo fajn sledovat mistrovstvi v ctf, i kdyz mnozstvi clanku ke konci taky kleslo.

Profil Zobrazit autorovy stránky ICQ  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 1:59 pm 
*Zabiják (Drsoň)*
*Zabiják (Drsoň)*

No rovnou vas tady poprosim aby nekdo udelal newsku ze je turnaj dalsi v CTF a bezi registrace.. svoje login info sicemam ale za to nemam link na admina kde se to loginuje takze na hovno..a pak by ta newska stejne visela ve vzduchu tak to prosim nekde vic opravnenejsi nez ja udelejte pls..dik :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 3:37 pm 
*GOD*
*GOD*

BeRaN píše:
S kritikou nelze nez souhlasit, ale co navrhujes? Jak jsem neaktivni a sleduju pouze idoom a nektere klanove stranky tak mi proste prijde ze se nic nedeje a ze doom umira... ale to je dano samozrejme tim ze nevychazi zadne novinky a ze nevidim aktivitu na serverech. Ted bylo fajn sledovat mistrovstvi v ctf, i kdyz mnozstvi clanku ke konci taky kleslo.

Ta aktivita se ted presunula na jiny klany a na jiny lidi, kazdopadne porad je hodne vysoka, rekl bych ze urcite ne nizsi nez kdykoli v prubehu minulych 5 let tedy za dobu, kterou pamatuju.

Problem je, ze tihle jiny lidi nemaji vytvoreny linky na lidi, kteri idoom tahli hrozne dlouhou dobu a nemohli se teda plynule zapojit do toho prubeznyho obmenovani redakce.
Jak vidis sam, tak na hlavni strance idoomu neni zadna registrace pro novyho redaktora, neni tam zadna moznost poslat novinku ci neco podobnyho a pokud nekdo neni sam iniciativni, tak je pro nej ten zpusob dostani se do redakce celkem vzdalenej. A tim nastala ted ta krize.

Zadnej jednoduchej problem jak z toho ven ted neexistuje, jeden pisalek to tady nespasi. Proto si myslim ze je treba udelat nejaky radikalnejsi zmeny, hlavne ve zpusobu jakym funguje prijimani novejch redaktoru a publikovani novinek jako takovy.
Ale bude to velkej problem, protoze ten system tu na nic podobnyho neni stavenej, login a heslo vydava smash ktery ma ted uz uplne jiny zajmy, uprimne nevim jak to DOBRE resit.

V mym pripade je to spojeny jeste s tim ze se mi nelibi to jak jsou novinky na titulni strane publikovany, libilo by se mi kdyby se vyuzilo alespon rosliseni 1024, aby existovalo neco jako hlavni novinka, vedle toho treba min dulezita novinka a pod tim vedle sebe jeste treba dalsi 2 starsi novinky, mozna nekde na strane by mohl byt nejakej sloupek nenovinkovej. Kolikrat v minulosti se uz stalo ze sem mel chut napsat takovou odlehcenejsi novinku, ale treba jako posledni bylo neco co sem nechtel presunout dolu, tak sem nenapsal nic.

Takze ja bych byl pro reseni ktery vezme nejakej hodne kvalitni redakcni system(CMS), oskinuje ho k nepoznani, klidne i do podoby dnesniho idoomu kterej je hodne zdarilej. Ten system musi umoznovat kazdymu kdo bude mit zajem vytvorit si ucet a nejakym robustnim systemem prav by se urcilo kdo ma moznost kam psat, kdo ma moznost novinky schvalovat atd atd.... Takze i ten posledni ferda z doomsceny muze prispet novinkou jednou za cas kdyz na to bude mit naladu.

Alternativni reseni by spocivalo ve vyhlaseni konkurzu na nove redaktory, nevim nakolik by to melo sanci na uspech, ale je to reseni polovicaty i pokud by se tihle novi redaktori(a ze by to muselo byt mnozny cislo) nasli.

Nicmene verim ze ja jsem uz k reseni prispel tim ze sem na tu krizi upozornil, kdybych si chtel hrat na spasitele, coz nechci, tak bych kontaktoval smashe a rekl mu ze od nej financne i spravcovsky preberu domenu(coz by mozna nejspis ani neprijal) s tim, ze je potreba udelat rozsahly zmeny. Ale ja na tohle nemam energii ani chut, ja sem jen nekdo kdo by rad videl idoom aktivni, myslim jako vetsina lidi tady.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 4:19 pm 
*Doom Marine (i s helmou)*

Ani bych neviděl problém v tom, že aktuální redakce je neaktivní. Vezměme si takového Methoda, ten psal velmi dobré a zajímavé novinky o SkullTagu, nových wadech, singlu a podobně a jediný důvod proč se na to vysral byla s prominutím debilita místních čtenářů a přitom nebýt Methoda tak bych vživotě nevěděl o The Ultimate Torment & Torture, což je podle mě nejlepší Single wad vůbec.

Stejně tak já, poslouchat pod každou newskou o Odamexu jak je to zbytečné, že ZDaemon je nejlepší atd.. a to prosím pěkně prakticky pod každou takovou newskou... to prostě člověka odradí, já ani nejsem tak neaktivní a sleduju dění, ale psát tady, kde pak vylezou idioti a začnou třeba i pracně napsanou newsku shazovat protože není o ZDaemonu to za to fakt nestojí (viz taky dotaz cyberrealityho jestli chceme servery skulltagu a reakce dalšího nejmenovaného mrdat skulltag). Proto sem se taky rozhodl o Odamexu psát na vlastním písečku, kde si jen nějaký idiot netroufne vlézt i když bych valnou většinu věcí mohl napsat tady.

Z toho vyplývá jediná věc, dělat něco pro valnou většinu z české doom scény nemá cenu, když chci dělat nějaký projekt tak jedině pro to, kvůli čemu ho dělám. DoomPark jsem dělal pro doom v ČR jako takový, aby se o něm mezi hráči GP vědělo, sajty o Odamexu dělám pro Odamex, ale psát newsky pro lidi ze scény? Z toho jsem vyrostl hnedle po Methodovi, většina lidí jsou nevděčná sebranka a nevyplatí se pro ně hnout ani prstem. Napsal bych to tvrději, ale myslím že jde pochopit co jsem chtěl říct.

Profil Zobrazit autorovy stránky  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 5:08 pm 
*GOD*
*GOD*

Doom porty jsou nezive veci slouzici zivym lidem, tedy delat neco pro doom port vzdycky znamena delat to zaroven(i kdyz neprimo) pro tu komunitu. Ne vzdy to ovsem znemane prijit do styku nebo byt vystaven vlivu te komunity, coz nektery lidi ocividne spatne snasi.

Co se mi nelibi vaine je ze par veci vytrhavas z kontextu. Za prva ona reakce "skulltag mrdat". I kdyz je to teda silne offtopic, musim na to reagovat a byl bych rad kdyby draza tohle presel, protoze tu nechci zadny hadky.
Situace v te dobe byla takova, ze se cyberreality jakozto spravce mnoha svych zdaemon serveru nasral na vedeni zdaemonu a chtel vsechny svoje servery stahnout. Jako gesto vzdoru a na truc, NE PROTOZE TO REALNA SITUACE VYZADOVALA, nebo by snad o to byl v tehle komunite zajem(skutecne nebyl), polozil otazku JAKY SKULLTAG SERVERY tahle komunita, kde skulltag v te dobe hrali pravidelneji jen 2 lidi,method a ty vaine, chce.

Na to reagoval draza zpusobem svym vlastnim, coz ovsem nemelo s hanenim ci kritikou Skulltagu jako takovyho co delat. Spis to znamenalo neco ve smyslu, "ale hovno, to se zaridi se zdaemonem tymem........" cemuz nasvedcuje i jeho posledni veta v podobnem duchu,
cituji "Osobne se zasadim aby to nekdo z tech "mocnejsich" dal do kupy pac to sou kurva CESKY servery a zadnej vymrdanej amik co ma v hlave vymrdano s nama nebude mrdat! *Howgh*". A draza potom skutecne sel a celou zalezitost vyridil tak ze se servery mohly vratit.
Nevim proc tohle uz podruhy vytahujes jako nejakej dokaz toho ze snad tahle komunita neni schopna nejakyho porozumeni ci sirsiho rozhledu.
Takhle bych klidne mohl reagovat i ja, protoze ocividne navrh, kdy se nekdo rozhodne stahnout 20 serveru z portu ktery hraje 95% ceske sceny kvuli debilite vedeni ZD a rozbehnout tyhle servery na portu o kterej neni zajem si o to primo rika.

A jeste k tem komentarum pod clanky, od toho snad proboha ty komentare jsou ne ? Nevim, nechce se mi to dohledavat zpatky, ale tusim ze vetsinou to byla kritika mirena treba na port samotnej, spis nez na novinku JAKO TAKOVOU(osobne si pamatuju jen jeden podobnej komentar). To je hodne velkej rozdil, nebo snad pokud se nekdo smiluje nam seslat novinku o uznasnem a velkem portu X ci nejakem projektu pro nej, komentare v teto novince musi byt jen pozitivniho razeni ? Komentare jsou od toho aby lidi rekli co si o te zalezitosti mysli, i kdyz se to autorovi nemusi libit(je hardcore zastupcem portu X).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 5:18 pm 

Vytahuju to, protože jde o princip, scéna se afektovala na ostatní porty a ačkoliv k nim nemají co říct, přece jen něco vyblijou. Já ti nevím, ale když mě něco nebere tak k tomu nic nepíšu a nereaguju na to, ale psát kraviny, pod newsku která mě nezajímá, to se děje jen na české doom scéně. Nový wad, vidím dva screeny, ani to nezapnu a je to nahovno, nový port, vživotě sem ho nehrál ale je na hovno atd.. Ano, komentáře jsou od toho aby se na dané téme mluvilo a klidně i kriticky, ale když chci něco kritizovat tak inteligentním a konstruktivním způsobem, ne protože to je hovno protože říkám já.

A ačkoliv to tak možná ty nevnímáš, tak pokaždé když napíšu newsku třeba o Odamexu na idoom, tak předem s jistotou vím, že ten Odamexu budu muset "obhajovat". Ale mám to za potřebí, idiotům obhajovat port, na který ani nechi aby přešli? To raději tu newsku nenapíšu a o tom to celé je. Pokud není newska o ZDaemonu, vždycky se na ní strhne kritika, proč? to já nevím.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 5:56 pm 
*Mocná člen*
*Mocná člen*

vain píše:
Ale mám to za potřebí, idiotům obhajovat port, na který ani nechi aby přešli?

Ne

vain píše:
To raději tu newsku nenapíšu a o tom to celé je. Pokud není newska o ZDaemonu, vždycky se na ní strhne kritika, proč? to já nevím.

Ja jo, je to protoze jak uz rikal ufon zdaemon hraje 95% cesky komunyty.

PS: V ty newsce s kravinama ja zadny kraviny teda nevidim ;)
PS2: A vaine nemyslis ze zase trochu zasejras topic o necem uplne jinym svejma problemama ? ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 6:55 pm 

Graim píše:
Ja jo, je to protoze jak uz rikal ufon zdaemon hraje 95% cesky komunity.

To ale není důvod znehodnocovat ostatní newsky, jo kdyby se to tu jmenovalo nějak jako ZDaemon news tak by to asi bylo ok, ale takhle to moc nechápu.
Graim píše:
PS: V ty newsce s kravinama ja zadny kraviny teda nevidim

Ja jo.
Graim píše:
PS2: A vaine nemyslis ze zase trochu zasejras topic o necem uplne jinym svejma problemama ?

Když to vidíš takhle, ok, stačilo říct.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 8:10 pm 
*Mocná člen*
*Mocná člen*

Graim píše:
PS: V ty newsce s kravinama ja zadny kraviny teda nevidim ;)

Co treba hned druhej komentar?

Graim píše:
PS2: A vaine nemyslis ze zase trochu zasejras topic o necem uplne jinym svejma problemama ? ;)

vain nam sdelil proc sem prestal psat novinky, to mi prijde vic ontopic nez tvoje postrehy, nicmene i ty sem patri.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2008 10:07 pm 
*Zabiják (Drsoň)*
*Zabiják (Drsoň)*

Boze k zbliti neco po tobe cist vaine..

CO se myho mrdat tyce, tak to Ufon objasnil docela dobre..hosi na vyvoj ZD serou pomerne a jeste nam to pak zpusobuje problemy tak sem se holt nasral a jestli se ti ten vyrok nelibi tak to mas smulu..

btw ja sem nikdy o zadny newsce treba nenapsal ze to je sracka at uz to byl Skulltag nebo Odamex.. Naopak Methodovy newsky bylo prijemny zpestreni a casto sem si rad neco precet i kdyz to bylo neco co sem nikdy nehral a nikdy nejspis hrat nebudu..

Chapu ze te sere nejaka kritika tvejch newsek ale mrkni se jak to pises..vzdycky nejakej kontrast ze konecne Odamex bude mrda, pac Zdaemon vyvojarskej tym je na hovno a celej ten port je na hovno atd..zatim se to ale holt hraje

Hlavne to tady nebudem flamovat ze jo, pac zname reakce nekoho nejmenovanyho na tenhle typ postu.. zpatky k tematu

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2008 4:49 am 
*Mocná člen*
*Mocná člen*

Tak me osobne tu clanky jak o skulltagu tak o odamexu chybi. Bylo fajn precist si ve zkratce co se deje. Na druhou stranu cist ty komentare to bylo opravdu peklo. Ani nevim jestli to nekdy nevyustilo v rozepri zdaemon vs skulltag vs odamex. Supr byla i rubrika Idoom Spion.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2008 7:35 am 

Draza_Jr. píše:
jestli se ti ten vyrok nelibi tak to mas smulu..

Ano nelíbí a vím že mám smůlu, tak co tě sere.

Draza_Jr. píše:
btw ja sem nikdy o zadny newsce treba nenapsal ze to je sracka at uz to byl Skulltag nebo Odamex..

Já neřekl že zrovna ty.

Draza_Jr. píše:
Chapu ze te sere nejaka kritika tvejch newsek ale mrkni se jak to pises..vzdycky nejakej kontrast ze konecne Odamex bude mrda, pac Zdaemon vyvojarskej tym je na hovno

Ne kritika mých newsek mě nesere, to špatně chápeš, mě sere kritika ostatních portů, wadů a pod. od lidí co je nikdy nehráli. A píšu je úplně normálně, v žádné newsce o Odamexu sem ZDaemon ani nezmínil, tak nevím o čem to plácáš.

Já se jen vyjadřuju k tomu, co je na idoomu špatně, není to o redakci, ale o čtenářích. Mě třeba newsky od Methoda taky chybí, a proč že nejsou? Čtyři prdele chytrých lídí, ale přidat ruku k dílu nedokáže nikdo. Komunita komunitě že?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2008 9:49 am 
*GOD*
*GOD*

Kruta realita je v tom, ze lidi ti casto reknou kdyz nejsou spokojeny, bud primo nebo neprimo. Takovy ty otraveny reakce v komentarich se daji interpretovat jako nespokojenost s tim, ze se na idoomu psalo z 50% o portech ktere hraje 10% lidi(ty procenta jsem jen tak divoce nadhodil).

A kdyz nekdo takovej potom cte znovu a znovu novinku o tom jak vysla nova verze odamexu nebo vysel novej megawad na skulltag, tak uz se jednoho dne neudrzi a napise ze skulltag je sracka a tyhle megawady stoji za hovno. Porad ale existuje velky procento lidi ktery tyhle informace oceni a nenapise pod novinku "diky super pis dal".

Podivej se do "odbornejch" clanku treba na zive.cz, nebo v opdstate kdekoli jinde, jaky neuveritelny vypady museji autori snaset, to neni nejaka specialitka doom komunity, tady to mas jeste v absolutne zredeny forme. Je to jednoduse neco, s cim musis pocitat pokud pises pro "verejnost".

Za dalsi, a tady je skutecne chyba treba konkretne na methodove strane, ze nemel miru pro to co tahle komunita snese, on vedel moc dobre jaky je rozlozeni sil doom portu a pritom chrlil jednu novinku za druhou na skulltag jako by se nechumelilo. Proc ? To asi vsichni vime.

A tady to zneuziju pro svoje ucely......kdyby mel idoom uz v te dobe neseriovy razeni novinek, mohl by existovat napriklad pravidelnej sloupek megawad nebo skulltag a potom by nebyl absolutne zadnej problem v tom aby byla novinka kazdej den.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2008 10:33 am 

Na zive.cz to třeba pochopím, kdy tam leze každý usnoplený smrad a vyřvává Linux RuleZ nebo Vista RuleZ a podobně, nad takové idioty se dokážu povznést a nic si z nich nedělat, ale na malé české doom komunitě, kde se ti lidi navzájem z 80% ne-li více procent znají a to i osobně... to prostě pochopit nedokážu. A když chce někdo vypěnit, protože je xtá newska za sebou o portu který ho nebaví, tak proč nezačne psát o portu který ho baví? Protože na to asi nemá koule nebo já nevím, nemůžu soudit nejsem jeden z nich.

Do mě a do mých názorů ať si každý rýpe jak chce, ale ne do newsky, buď už mojí, Metohodovy nebo kohololiv jiného, když ji vlastně napsal z vlastní iniciativy a pro onoho čtenáře, klidně se na psaní newsky mohl vysrat a info si nechat pro sebe.

Co by se tedy mělo zavést aby to na idoomu fungovalo? Pravidlo každá druhá newska musí být o ZDaemonu? Nebo maximálně pět novinek měsíčně o jiném portu než ZDaemon? Nebo jak to mám chápat, když lidi vypění že jsou newsky o jiných portech. Já bych klidně psal o ZDaemonu a SkullTagu, jaké jsou nové funkce atd.. ale dost času, který věnuju sledování vývoje doom portů mi sežere Odamex, který mě, a nemějte mi to za zlé, zajímá nejvíce, SkullTag je taky hodně aktivní, ale na ten mi už nezbývá tolik času a ani mě tak nebere, do toho zas skvěle viděl MethoD, který byl ale vyštván. ZDaemon hraje 90 a víc procent lidí, ale nikdo není schopen o něm psát newsky a fakt nechtějte abych si vzal na bedra všechny tři online porty.

Jestli by tomu pomohl jiný systém Idoomu, jako sekce pro každý port zvlášť si netroufnu říct (můj odhad je stejně takový že by se plnily všechny sekce vyjma ZDaemonu a zase by všichni řvali). Na mnoha newskových stránkách jsou novinky řazeny jako tady, i když je fakt, že ten prostor co se na monitor vejde využívají asi lépe. Ale kdo to změní? Jedna věc je určit si co je špatně a co by chtělo změnit, druhá věc je ten systém naprogramovat aby byl rychlý, přehledný a pro případné pisálky přívětivý. Nevýhodu aktuálního řazení newsek by dost možná vyřešil alespoň trochu RSS kanál.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2008 1:20 pm 
*GOD*
*GOD*

Ja napriklad nemam informaci o tom, ze by se method na scenu(a potazmo na psani novinek) vysral z toho duvodu, ze lidi psali osklivy komentare pod jeho novinkama.
Za dalsi si stojim za tim, ze pokud bylo neco kritizovany, tak to nebyly novinky jako takovy, ale ten predmet novinky samotne.(Vim jen o jednom pripadu kdy tomu bylo jinak)
Nevybavuju si, ze nekdo prisel a napsal ze je to novinka o hovne protoze skulltag se sracka a vsichni jedem zdaemon.
Takze podobny zavery jako ze method byl vystvan se podle me nezakladaji na pravde.
Jo, verim ze methoda sralo ze se lidi do skulltagu navazi a ze pod kazdou novinkou co napise se resi proc je to horsi nez zdaemon. To je podle me ale naprosto v poradku. Stejne tak je v poradku kdyz se podobne reaguje i na odamex a cokoli dalsiho, lidi by meli mit pravo napsat na predmet novinky svoji reakci, o tom to je, bohuzel kvalita kometaru neni vzdycky na urovni na ktery by bejt mohla, bohuzel.

Dal, co se tyce naprogramovani nejakyho systemu atd.....to je trosku predcasny, zatim bych rekl ze je treba si priznat ze tu je problem a ze je treba ho resit. Dalsi krok je zvazut zpusob reseni, a potom az samotna implementace ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2008 1:37 pm 
*Mocná člen*
*Mocná člen*

Draza_Jr. píše:
Z meho pohledu jsou tu dva velky problemy spojeny s timhle topicem.

Za prvy i kdyz je obcas chut psat tak login a heslo ktery mi bylo prideleny sem opet nekam uz asi po ctvrty zasantrocil ale snad ho nekde i vystracham..jak nemam to svoje tak sem na to debil proste :)

Za druhy po napsani je nejhorsi ze to okamzite nevyjde do eteru, ale musi to schvalit bud Smash nebo Twister, coz taky neni v posledni dobe zrovna lehkej ukol je pak odchytit nekde. Mozna ze u Ufona nebo Vaina uz jsou vetsi pravomoce to netusim. Ale u novacku v psani tady jako jsem ja je to takhle.

moje poznamka: schvalovani novinek nemame jen my dva s twisterem, ale i dalsi 3 lidi, presne kdo nevim, ale co nejdriv to dodam

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]