Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 18.05.09 ] [ 14:01:08 ] [ Vain ] [ Komentáře: 1 ]

Doomseeker - multiplatformní vyhledávač serverů

Jediným vyhledávačem serverů, který zvládá více než svůj vlastní port je IDE, které nezávisí na žádném portu a zvládá trojici Odamex, SkullTag a ZDaemon. Bohužel je pouze pro Windows, což omezovalo hráče Odamexu na jiných platformách pouze na Odalauncher a hráče SkullTagu, jakožto také multiplatformního portu nechávalo bez vyhledávače serverů úplně.

Tuto mezeru má vyplnit právě Doomseeker, který je napsán pomocí grafické knihovny Qt4, která je multiplatformní, a programovacího jazyka c++.

Doomseeker je sice zatím pouze v plenkách a aktuální verze je 0.1 Alpha, funkce jsou také omezené ale základní volby nechybí. Mezi možnosti vyhledávače patří dokonce i takzvaný Wadseeker, neboli obdoba GetWadu, fungující ovšem trochu jinak. Nechybí ani Buddy list

Doomseeker v momentální fázi zvládá zatím pouze Odamex a SkullTag, ale vzhledem k tomu, že je opensource se v budoucnu klidně můžeme dočkat podpory nejen ZDaemonu, ale i jiných portů, třeba i ne na bázi client/server, jako například chocolate-doom. Co bych u Doomseekeru ještě pochválil je rychlost načítání serverů, kdy se všechny servery SkullTagu a Odamexu načtou do dvou sekund.

Doomseeker můžete vyzkoušet buď ve Windows stažením zip archivu, nebo v Linuxu stažením zdrojových kódů.

Komentáře k novince:

#1   04.06.09 16:56:38  Method
vypadá sympaticky a sexy