Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 13.02.07 ] [ 08:15:44 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

Idoom špión - prosinec/leden

Od nového roku se podoba rubriky Idoom špión bude měnit, takže už nečekejte rekapitulace newsek v každým klanu, je to moc zdlouhavý a řekl bych že docela nepřehledný. Od teď to beru letem světem co mě zaujme. Navíc v prosinci se toho stejně moc nedělo, takže dnes to bude takový spíš aktuálnější.Abych ještě moc neodbočil, rád bych se trošku věnoval klanům. Jde především o klanový stránky a jejich guestbooky. Jak všichni víme, většina klanových stránek běží na webových systémech, které nám usnadňují práci a šetří čas. Bohužel jsou právě tyto systémy častým terčem různých spambotů a tak se u někde knihy návštěv proměňují ve skladiště viagry a pokerových kasin. K dnešnímu dni je guestbook zaspamován u BK a stejný problém měli i v ALI, kde nyní probíhá instalace novější verze Phpclanwebsite.

Některé klany mají zas guestbooky úplně mrtvý. Doba se prostě mění a pokud před 5 lety probíhala komunikace na klanové úrovni zásadně přes knihu návštěv, dnes je tomu jinak. Většina doomerů komunikuje přes ICQ nebo IRC. Guestbook je dnes přežitek pro neaktivní klany typu DooManiax. Jistě - jsou tu i aktivní guestbooky, ale do těch si píší sami hráči klanu (nemá k tomu sloužit interní forum?:)
Komentáře k novince:

#1   13.02.07 20:27:49  Konar6
Na spam je nejlepsi javaskriptova kontrola - lidi nic neotravuje ani nemusi vyplnovat priblbly kody, a roboti si neskrtnou. Ochrana proti spamu - napiste slovo "steel": ------------ if(strtolower($_POST['kod']) != "steel") { echo "n n Chyba: Nesouhlasi­ obsah kontrolni­ho pole. Zapnete javascript nebo zadejte spravne slovo.n "; die(); } Tohle kdyby tam alieni dali tak maj po problemech.
#2   13.02.07 20:28:36  Konar6
LOL nejak to tu nebere html :D tak nic no :)
#3   13.02.07 23:36:35  vain
Ja jsem spam na svojich strankach vyresil tak ze jsem tam dal dalsi neviditelnou polozku, ktera je vlastne jen ve zdrojaku a navstevnik ji nevidi, ale spambot vyplni, a kdyz tam napise cokoliv tak se to neodesle. Od te doby ani jeden spamovy komentar.
#4   14.02.07 08:51:20  Darg
Tak abych taky neco pridal :) Obvyklá otázka: dotaz + zaškrtnutí správné odpovědi Nachytání spam robota (odpoví jen on) Vyplnění skrytého políčka javascriptem První volba je jasná, ale druhá velmi nezvyklá: vychází z principu, že spam robot vždy vyplní všechna pole komentářového formuláře. A zaškrtne všechna zaškrtávátka. Na položení přímé otázky "Jsem robot?" je deaktivovaná odpověď "Ne" (nelze zaškrtnout), a aktivní "Ano". Rozumný člověk tedy nechá tuto volbu být, ale robot ji zaškrtne. Při zpracování komentáře je to poté známka toho, že komentář odeslal spamový robot a podle toho je s ním zacházeno. Třetí volba je založena na principu skrytého pole ve formuláři, které je automaticky vyplněno javascriptem. Při vypnutém javascriptu je pole odkryté a čtenář ho vyplní sám.
#5   14.02.07 17:55:29  Konar6
Darg: jo to je to co sem myslel, to mame na strankach. A dokud se spamboti nenauci javaskript tak sou bez sance ;)
#6   16.02.07 15:13:51  Drtinoha[WW]
dik, za supr rady, asi je taky skusim nakomponovat do GB na WW i kdyz zatim sem si vystacil s tim, ze sem tam dal omezeni, ze kdyz prispevek obsahuje vic jak 3 odkazy, tak se neulozi a spam sem u nas od ty doby nevidel :)
#7   20.10.07 17:05:28  Tester321
http://viagra-ins.by.ru