Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 02.05.09 ] [ 14:29:38 ] [ Firestone ] [ Komentáře: 14 ]

Obláček: 4 roky existence - hráči 6 kontinentů

[UPDATED]

Nedávno uplynula doba, kdy běh Obláčku pokořil metu 4 let. Rozhodli jsme se vypustit zajímavou statistiku, kde se při čtení dozvíte, jaký je podíl jednotlivých národností na šťavnaté návštěvnosti serveru v naší rodné kotlině.

Tímto děkujeme všem hráčům, kteří tak dlouhou dobu využívají služeb Obláčku a těšíme se na minimálně stálost současné klientely :) Bez Vás, hráčů, by celá tahle maškaráda nebyla tam, kde v současnosti je!

hráčská mapa, klinutím zvětšíte

Pro zajímavost uvádíme výčet některých národnostních menšin hráčů, které se k Obláčku připojily:

Bermudské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Dominikánská Republika, Gibraltar, Guam, Honduras, Hongkong, oblast Indonésie, Spojené arabské emiráty, Irán, Jamajka, Kuvajt, Libanon, Makedonie, Malajsie, Malta, Moldávie, Palestina, Panama, Paraguay, Portoriko, Svatý Kryštof a Nevis, Saint Pierre a Miquelon, Srí Lanka či Súdán.

U některých ostrůvků jsem si myslel, že v takovýchto místech světa snad internet ani nemůže být, ale opak byl pravdou a rovnou se využil k pařbě Dooma :) Rovněž zajímavostí je početná ekipa hráčů z Jižní Ameriky. Tihle ošlehaní doomeři v hojném počtu prohánějí Obláčka prakticky ze všech států tohoto kontinentu a očividně jim ani nevadí dlouhé vedení.

A co psát závěrem? S potěšením si ulevím konstatováním, že Doom stále žije, protože jen Obláčkem se zabavilo hráčstvo z 97 zemí Světa. Ostatně pro úplnost se mrkněte sami, odkud nám a v jakém počtu na Obláček zavítali. V tomto obrázku pak máte vše seřazeno podle míry návštěvnosti z jednotlivých zemí.

Poděkování patří Vojtovi, který mně výrazně pomohl se zpracováním dat.

PS: Pokud si někdo myslí, že by se tento článek mohl líbit v cizím jazyce na stránkách některého zahraničního portálu, nechť dá o tom věděti do komentářů.

Zdroj: Obláček's Team, Obláček
Komentáře k novince:

#1   30.04.09 08:50:12  Draza
Zajimavej clanek. GJ a diky, zase jsem si jednou pocetl neco zajimaveho o doomu. Jestli to umistit nekam v cizim jazyce (zdaemon fora?) nevim, jelikoz uz jsem ze sceny dyl pryc a tezko rict jestli si zahranicni scena zachovava stale stejnou uroven homokladismu jako kdysi za me, a tudiz by nemuseli treba tenhle clanek ocenit tak, jako cesti hraci.
#2   30.04.09 13:14:27  Twister
Coe jaktoze Banglades zas nic:)
#3   30.04.09 14:04:00  Vody
lol takový tečky v moři to tam někdo paří na člunu :)
#4   30.04.09 19:13:23  jarin
zajimave , ja myslim ze by se to na ZD neztratilo, proste narozeniny oblacku no , dyt tam hraje kazdej tak to bude pro kazdyho zajimavy si myslim i pro homoklady
#5   30.04.09 19:35:11  dew
kua afghan nic? tak kdo se hlasi, ze pojede do mise a zahraje dooma z kasaren? :)
#6   02.05.09 12:08:53  kelvinisko
Zajímavější by byla statistika absolutních přístupů z různých zemí. Tak by se dalo zjistit, která země hraje na oblaku nejvíc. Tahle mapa třeba říká, že hraje někdo ze Srbska i Chorvatska, ale už neřekne, že ze Srbska hrál kelvin na dovolené (byla to už Černá Hora, ale tu na mapě nějak nevidím) ale z Chorvatska hraje denně xx lidu... Nějaké takové statistiky máte?

Jinak nechápu moc rozdíl ani definici pásma Gazy x Palestina. Palestina je západní břeh Jordánu a pásmo Gazy.

Divím se, že si nikdo nezapaří z Afganistánu či Iráku, ale asi mají armády moc drsné firewally, a tak západní vojáci paří jen na lankách ;).
#7   02.05.09 13:54:53  Firestone
Ohledně té Palestiny a Gazy máš pravdu. IP z téhle lokality se hlásí jako Occupied Palestinian Territory. Opravím to.

Ohledně toho Srbska je zajímavé, že odtud máme pouze tři unikátní přístupy. Přístup z Černé Hory podle všeho nemáme, ale to může být i registrováním providera v Srbsku - v tomhle je taky tenhle IP tracing nepřesný všeobecně, protože se můžou vyskytnout výjimky a fyzicky je hráč někde jinde. Ale pro základní přehled to postačuje.

Co se týčet počtu unikátních přístupů, tak ty lze taky získat, ale tím jsem už článek nechtěl zaplácávat. Ale přídám to tam teda, alespoň budete mít lepší představu.
#8   02.05.09 16:27:22  kelvin
Já tam byl tak tři roky dozadu, tři dni po vyhlášení samostatnosti státu na Srbsku ;).

Hezky to je hustý ty unikátní přístupy. Jsem čekal nejvíc Čechů. To číslo jsou ip adresy nebo identity (nicky) nebo co to je za číslo? Si nás dávají i Chorvati, to bych nečekal, též Italové, neznám snad žádného na Doomu. Musíme víc hrát ;))
#9   02.05.09 18:52:49  Firestone
Čísla představují unikátní IP, které logovací systém serverů zachytil. Ještě je možná na místě uvést, že se jednalo o logy všech portů, které Obláček zaštituje. Tedy ZDaemon, Skulltag i Odamex.
#10   02.05.09 21:45:33  kelvinisko
Ok. Znám ale amíka, co změnil ip pokaždé když jsem ho zabanoval na IU na liquidu ;), taky nevím jak to pobírá, že O2 někde pokaždé přidělí jinou ip... ale lepší data z toho holt nedostaneme.

A ještě si rýpnu, on hraje někdo z Antarktidy? ;)
#11   03.05.09 00:16:07  Firestone
Já teda o nějakém dostupném lepším řešení nevím. Holt není to 100%, ale výborné pro představu. S těma počtama přístupů je to samo horší, a proto jsem to tam taky primárně neuváděl (jeden z důvodů). Ale tak co už. Máte to tam :)

Z úplného jihu/severu zdá se ještě nikdo nehrál :)))
#12   03.05.09 12:37:02  kelvin
No právě, tak z jakého šestého kontinentu? ;))
#13   03.05.09 13:45:01  Firestone
No bral jsem to jako:
Severní Amerika, Jižní Amerika, Afrika, Evropa, Asie, Austrálie

Ale teď sleduju, že se (asi) za nějakých podmínek bere Amerika jako celek a někdy jako dva kontinenty (http://en.wikipedia.org/wiki/Continent). Máš za úkol to zjistit :)
#14   04.05.09 01:37:48  kelvin
Jižní Amerika je součást Ameriky jako třeba Střední Amerika, Severní Amerika. To je něco jako jižní Asie, střední Evropa atd. Ale jak koukám na wiki, tak je to mnohem více padlé na hlavu.

Proto bych jako použitelný viděl systém šesti kontinentů, viz pět kontinentů v olympijských kruzích (chybí antarktida)... Tj. Doom se hraje na pěti kontinentech ;)). Obecně spíše tohle číslo a pojem vůbec nepoužívat, u nás se učíme jiné věci než v USA atd. ;) Husté