Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 17.11.09 ] [ 15:30:33 ] [ Method ] [ Komentáře: 2 ]

Pomůcky pro vaši Doom tvorbu

Většina ostřílených mapperů (tedy lidí co dělají mapy do dooma :-)) určitě bude toto forum znát, ale těm, kteří o něm ještě neslyšeli se může hodit. Jedná se o sekci oficiálního fóra Zdoomu, kde můžete najít spousty pomocné grafiky pro vaši tvorbu. Zejména se jedná o obrázky zbraní, či monster. Pokud tedy chcete něčím takovým vaše mapy oživit, tak neváhejte a na forum určitě mrkněte. Důležité je taky připomenout, že pokud nějaký resource použijete, tak nezapomeňte jeho autora někde zmínit.

Jako další pomůcka v editování map určitě poslouží i tento wad, v němž se autor Mr. Tee snaží použít a prezentovat co nejvíce nejzajímavějších funkcionalit zdoomu, přičemž pak není problém si dohledat, jak je daná funkcionalita definována. Proto pokud nevíte jak něco udělat, tak zkuste kouknout sem a třeba najdete přesně to, co potřebujete a hledáte.

Komentáře k novince:

#1   19.11.09 00:47:50  hokis
Tak me v souvislosti s tou tvorbou map napadlo, ze bys mohl methode udelat nejakej clanek (navod) pro uplny novacky co se tyce tvorby map. Myslim jako programky a jakym zbusobem atd neco jednoduchyho a strucnyho co rikas. (pokud uz to nekde je tak nic, snad jen odkaz)
Me osobne uz kolikrat napadlo ze bych nakej patvar vytvoril ale zase se mi nechce s tim srat od nuly a ani nevim v cem by bylo dobry to delat?
#2   19.11.09 09:45:00  Method
Hele tohle planuju už nějakej ten patek a rok zpátky - Něco mám rozepsanýho, tak se pokusim na tom zapracovat v rámci aktivity "Oživení mé aktivity" :)