Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 20.11.07 ] [ 21:44:15 ] [ Hokis ] [ Komentáře: 5 ]

Rocket jumps a rjspace9f

Rocket jumps je relativně nový mód převážně převzatý od her jako Q3A atd.. Začátky byly velice divoké, první mapy pro rjs (rjumpq) byly pro mnohé nepřekonatelné a systém skákání nepochopitelný. Za dobu, která uplynula od prvních dob skoků až k době dnešní, se mnohé změnilo - více map, zvyšování obtížnosti až snad na hranici možností a větší obliba u hráčů. Rjump mapy, které je možné zvládnout do minuty, některé i do pár vteřin se stropem nízkým jako v entry. Z těchto důvodů jsou stařičké mapy rjumpq poněkud nevyhovující. Do tvoření map se pustila snad největší postava rocket jumpové scény TimeOfDeath (dále jen TOD) spolu s Morisonem a je nutné říci, že se do tvoření pustili vehementně. Série masterjumps z jejich dílny počínaje první mapou rostla na obtížnosti a vrcholem všeho je mapka masterjumps10 (předělaný rjsloth).

Nicméně snad nejhratelnější mapa pro všechny skokany bez ohledu na skokanský skill je doposud rjspace, který již dříve vytvořil Earthquake, a který prošel za svou dobu řadou změn. Počátky skákání v této mapě byly těžké, avšak tato nemoc ze skákání dovedla pár hráčů do takových šíleností, až zůstává rozum stát. První velký úspěch zaznamenal TOD, když tuto mapu proběhl za neuvěřitelných 9:43. Ostatní hráči jen smutně koukali buď s nedokončeným levelem nebo s časy kolem 30min. Postupem času se však dva z nich trhli (jmenovitě já a dew). A časový souboj je na světě. Dew ve svém zápalu, kdysi vytvořil český rekord za 13:10, což byl veliký úspěch. Postupem času jsem se i já prokousával mapou a ubíral vteřinky. Momentální rekord mapy s časem 4:02 nedrží nikdo jiný než TOD. Český rekord je nastaven na hodnotu 4:45, který vytvořil dew a já jsem směle druhý s časem 6:32 (který jsem shodou okolností udělal dnes).

Souboj o Český rekord

Dew 13:10
hokis 11:56
hokis 11:53
hokis 10:12
hokis 10:00
Dew 9:41
hokis 8:55
Dew 7:21
Dew 4:45

Vrcholem všeho je v této mapě je sbírat rozmístěné armory (helmyčky, body). S tímto opět začal TOD, v době kdy lítal po mapě a sbíral body bylo snad pro všechny hráče nemožné body jen najít natož si pak pro ně skočit. Opět se sešel čas s časem a i toto dnes s dewem podnikáme. Díky tomu, že TOD udělal neuvěřitelnej čas sám, jsme se rozhodli ho překonat společně. Počátky tohoto nového rozměru ve staré mapě byly složité. Začali jsme časem někde kolem 45min, kdy jsme nevěděli, kde jsou body umístěny. Pro představu za 45min by si TOD 2x sebral všechny body a ještě by se u toho dloubal v nose. Hned jak jsme přišli na umístění všech bodů jsme se vrhli na nahrávání. S časem 45min přes 35,30,24 až na následných 20min. To znamená, že cíl překonat samotného TODa ve dvou se podařil, nicméně budem dál zkoušet čas vylepšit.

Při zájmu doporučuji zavítat na stránky DH konkrétně na Dewův sloupek, tam najdete informace o průběhu historie na rj scéně, dema nejlepších a ostatní užitečné věci týkající se rocket jumpu.

Komentáře k novince:

#1   20.11.07 22:39:08  kelvin
Hodně drsný. Párkrát jsem tam vlezl a vůbec nechápal o co tam jde, holt nemám takové ty pohledy na myši nahoru dolu ;). Jinak ty věci na sbírání by se daly najít prolítáním mapy bez připojení, ale to by nebyla taková zábava...
#2   21.11.07 10:22:27  ufon
nj kelvine najit se to da ale ono je tam asi 200 armorku :) ty casy jsou sileny, ale ty 4 min a neco, to neni ze vsema klicema/zbranema ne ?
#3   21.11.07 11:23:54  dew
super clanek, nad tou rekapitulaci rekordu jsem se fakt musel usmivat :) a konecne jsme lepsi nez tod... dohromady :) ufon> ty ctyri minuty jsou jen se zlutym klicem, poctive bez vsech zkratek to mam za 10 minut :)
#4   21.11.07 18:02:13  hokis
ty 4 minuty jsou snad nejrychlejsi mozny zpusop jak tuhle mapu dokocit a pokud se nekdo nenauci skakat pro bfg jen s raketakem tak to tak i zustane:) troufam si rict
#5   24.11.07 02:44:23  Spirit_Crusader
Nevim co z toho delate vedu, to da kazda lama, ja mam stejnej cas jako dewww(ale v tydnech) :p