Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 08.11.09 ] [ 14:20:16 ] [ Method ] [ Komentáře: 2 ]

Skulltag adjustable server - ST Server ve vaší moci

Už je to nějaký ten pátek co Firestone - pod jehož křídla spadá server Oblacek - umožnil nastavovaní Skulltag serveru uživatelem. (do té doby byla tato možnost pouze pro hráče portu Zdaemon pomocí Oblacek enginu 2.0) A jelikož jsme se o tom zde nějak zapomněli zmínit, tak se držíme rčení - Lépe pozdě, než-li vůbec.

Firestone vymezil jeden Skulltag server pro potřeby hráčů, kde mohou ukájet své potřeby vlastního nastavení serveru, výběru map, modu a mnoho dalšího. Bohužel momentálně je postup o trochu složitější, než třeba zprovoznění serveru pomocí Oblacek Enginu 2.0. Nicméně Firestone vytvořil podrobný návod "Jak na to", takže to zvládne opravdu každý. Tento návod si můžete v originále přečíst zde a jelikož je text v angličtině, v článku níže vám přináším jeho český "překlad".

Co potřebujeme?

- FTP Klienta pomocí něhož můžeme na server nahrát všechny potřebné soubory. (doporučuji Total Commandera, kterého zdarma stáhnete na domovské stránce)
- Webový prohlížeč pro pozdější restart serveru. (testováno pro IE, Firefox, Opera a Google Chrome)
- Internet Doom Explorer, či Doomseeker pro nalezení vašeho serveru a připojení do hry.
- Aspoň základní informace o konfiguraci skulltag serverů. Něco najdete v oficiální wiki portu Skulltag. (Skulltag Wiki)

Nastavte si server!

1. Přes vašeho FTP klienta nahrajete na server wad(y), které budete chtít na serveru hrát. Tyto soubory nahrajte do adresáře WADS. (v případě pk3 souboru do adresáře PK3)

FTP Připojení : ftp://cirrus.sh.cvut.cz:21
Username : doomcirrus
Password : doomcirrus

2. Zde stáhněte šablonu konfiguračního souboru vašeho serveru, ten si upravte dle libosti, přejmenujte na [vaše přezdívka].cfg a nahrajte na stejný FTP server jako výše, tentokrát ale do adresáře CFG.

3. Zeditujte soubor v root adresáři nazvaný "st09_remote.rps".

-iwad "c:/servers/doom/st09_remote/WADS/[jmeno vaseho wadu].wad"
-file "c:/servers/doom/st09_remote/PK3/[jmeno vaseho wadu/pk3].wad/pk3"
+exec "c:/servers/doom/st09_remote/CFG/[vase prezdivka].cfg"


4. Jděte na adresu https://cirrus.sh.cvut.cz:20604/, jako username i password zadejte doomcirrus. Poté co se přihlásíte, tak zaškrtněte server a klikněte na tlačítko restartu serveru. (viz. tento obrázek)

5. Otevřete vašeho klienta na vyhledávání serveru, najděte váš nastavený server a hrajte!

Doufejme, že v brzké době tento systém dostane kabátek v podobě více "user friendly" rozhraní. Pokud by někdo snad chtěl pomoci, tak zanechte vzkaz v komentářích.

Server momentálně běží na nejnovější verzi Skullragu, tedy 98a, která přináší spoustu novinek a vylepšeních, ale o tom až příště ...

Zdroj: Skulltag forum, Firestone
Komentáře k novince:

#1   07.04.11 15:42:15  taxik
Hojte,
Snažím se to udělat ale nejdeto konkrétně u bodu připojení :D
Všechno funguje akorát server mi napíše ať používám stejné WADy +napíše to Authetition Failed nebo něco takového, přitom sem WAD uploodoval přímo na FTP server a stáhnul a nejdeto ! :(
Koukněte se na to někdo prosím !
Konfigurační soubor je : pacik.cfg
Děkuji !
#2   07.04.11 16:11:06  taxik
Problém by u mne ale přesto kdyby byl někdo ochoten povolit MouseLook budu štasten ! :)