Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 09.07.07 ] [ 17:31:08 ] [ Method ] [ Komentáře: 5 ]

Zpravodajství ze světa i z doomova.

Jelikož nám na naše milované stránky idoom.cz padá prach, tak jsem se rozhodl sepsat takový malý seznam nejvýraznějších událostí v poslední době.

Právě tou nejzajímavější událostí (pro některé) je blížící se zápas české reprezentace, proti finskému týmu. Termín padl na 13.7, tedy pátek. Jde o unikátní zápas, protože finský tým žádný oficiální zápas zatím nehrál a podle posledních zpráv, má za finy nastoupit i legenda ocelot. Nám nezbývá, než dr(a)žet našim zástupcům pěsti a doufat, že rozdrtí finům k...ola. :-)

Dále byla vydána nová verze šikovného prográmku OBLIGE. Pro ty, kdo nevědí o co jde, tak se jedná o program, který vám automaticky vygeneruje vaší vlastní mapu. Stačí pustit, naťukat do menu základní informace (velikost mapy, počet monster, ammo atd.), uložit a můžete vesele hrát vaši "vlastní" mapu. Nová verze přináší spoustu nových tvarů, místností a hlavně vylepšenou podporu Hexena. Stahujte zde.

The Realm667 Beastiary. Tak se jmenuje stránka, kde najdete většinu dostupných, nových monster pro dooma. Momentálně se tam naléza 70 monster (nutno podotknout, že opravdu nových, tedy žádné předělávky z jiných her) a postupně přibývají. Na několika monstrech se podílel i český autor Neoworm.

A teď trochu z jiného soudku. V poslední době se objevilo spoustu nových map, předělávek, či jiných projektů a proto jsem pro vás vybral to nejzajímavější.

The Ghoul's Forest 3 - Pokud máte rádi horory, či si rádi uchcáváte do trenek, tak je tento projekt pro vás jasná volba. Ocitáte se samy v opuštěném lese - no vlastně ani tak samy nejste - a váš ůkol je jediný. Přežít a nedostat infarkt. Rozhodně vás čeká hodně zábavy a doporučuji počkat, až bude tma a všude zhasnout. ;) Download

Wow Beastiary - Všichni určitě znáte online hru World of Warcraft a spousta z vás ji okusila na vlastní klávesnici. Blackfish je také fanouškem této hry a naštěstí pro nás i fanouškem dooma. Proto se rozhodl předělat monstra z WoW právě do dooma. A zatím se mu to celkem daří. Přesvědčit se můžete zde, kde jsou ukázky monster a některé jsou dokonce už i ke stažení.

Might and Magic 6/7/8 monsters - Každý jistě někdy hrál, nebo aspoň viděl jeden díl ze série Might and Magic. Proto bylo jen otázkou času, kdy se někdo pustí do předělávání příšer z této báječné RPG do dooma. A už je to tady. Tím odvážným se stal doomer Bouncy a už má hotovo pěknou řádku monster. Nuže podívejte se samy.

FXDMS-3 - Jde o soubor celkově 18 nových map pro skulltag (12 pro dm a 6 pro duel). Až na duelové mapy se jedná vesměs o NS tvorbu. Autorem je Siliconwolf a je vidět, že si na mapách dal opravdu záležet. Na své si přijou jak NS hráči a OS hráči, tak i dueláři. Deathmatch část si můžete samy vyzkoušet na stabilním [DE] serveru. Download

TLSXSSG - Spousta ZD hráčů nehrála wad tlsxctf kvůli přítomnosti nové zbraně, konkrétně railgunu. Tento problém vyřešil Cybershark, když vymazal ze všech map právě railgun a nahradil jej shotgunem. Novou verzi si můžete stáhnout tady.

Tak to by bylo pro teď asi vše. Malý seznam se mi trošku protáhl, ale doufám, že to nevadí. :)
Komentáře k novince:

#1   10.07.07 13:15:57  ufon
dobra newsa, s finama to bude ostry, asi bude dulezity vyhrat mapku dve a nepustit je do nakyho trhaku, nastesti tohle nebude nejspis tym nakejch betonaru takze snad naky vlajky budou padat a doufam ze vic jich daj nasi ! btw neni cybershark holka ?
#2   10.07.07 20:35:35  Method
To nevim, já jí/mu mezi nohy nesahal. :)
#3   10.07.07 21:19:15  Gusta
Tak to seš asi z nás jedinej ....
#4   11.07.07 23:11:02  Konar6
Ne, ale Method spis povazuje za holky nas, viz 3. odstavec zezdola - podivejte se samY :--)
#5   12.07.07 11:28:25  ufon
ne ? podle tohoto threadu ano, http://forums.zdaemon.org/viewtopic.php?t=9263&postdays=0&postorder=asc&highlight=cybershark+girl&start=30